Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Asteroid City

    ★★★½

  • May December

    ★★★

  • Cassandro

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • TÁR

  • Nope

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ½

  • Mortal Kombat

  • CODA

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Education

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★★

  • Lovers Rock

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Good Lord Bird

  • Red, White and Blue

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★½

  • I'm No Longer Here

  • Watchmen

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½