• Mortal Kombat

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • Let Them All Talk

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Little Fish

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Seized

    ★★

  • Initiation

    ★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Still Processing

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★½

  • PVT Chat

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Legacy of Lies

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • Greyhound

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Some Kind of Connection

    ★★★½

  • Extraction

    ★½

  • Inventing the Future

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★½

  • Alone

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★½

  • Funny Face

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Tesla

    ★★★★

  • Nasir

    ★★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • His House

    ★★½

  • The Turning

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Chasing Dream

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jade Dynasty

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★½

  • Babyteeth

    ★★½

  • Se c’è un aldilà sono fottuto. Vita e cinema di Claudio Caligari

    ★★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • The White Storm 2: Drug Lords

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Anna

    ★★

  • Domino

    ★★★★

  • Avengement

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Tommaso

    ★★★½