• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Firestarter

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Cat Burglar

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Bull Shark

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Dual

    ★★★★★

  • 2nd Chance

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • A House on the Bayou

    ★★½

  • One Shot

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • Re-Enter the New York Ninja

  • New York Ninja

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Raging Fire

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★½