Sort by

Mudkip has logged 37 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
For Love or Money

For Love or Money

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Holland's Opus

Mr. Holland's Opus

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brave

Brave

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain EO

Captain EO

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hondo

Hondo

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Edit this entry