Sort by

Samuel has logged 39 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Demon

Demon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
November

November

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hitam

Hitam

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★½
Edit this entry  
22
Caveat

Caveat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Devil

Devil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Splice

Splice

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pan

Pan

2015
×
Edit this entry