• Paranormal

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Witches

    ½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Greyhound

    ★★

  • Capone

    ★½

  • Old Kids

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Spenser Confidential

  • The Banker

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Cuties

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jungleland

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Serenity

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★