• Conversations with Friends

  • The Dropout

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Maid

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Humans

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • CODA

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★½

  • The Half of It

  • Normal People

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★★½

  • The Father

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Shirley

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Wine Country

    ½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Someone Great

    ½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Boy Erased

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½