• What Is a Woman?

    ★★★★★

  • Kira & El Gin

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Molotof, plugged-in to Cairo’s flame

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Title Holder

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Some People Don't Revisit the Marriage Officiant

    ★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • For Rent

    ★★½

  • Twenty One Pilots: Livestream Experience

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Notifications

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Reverie

  • Nobody

    ★★★

  • Charli XCX: Alone Together

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • A Stand Worthy of Men

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Curfew

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Paranormal

    ★★★

  • The Black Box

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Lift Like a Girl

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★

  • The Human Voice

  • Apples

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • Host

    ½

  • The Enshrined Saint

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You