Sort by

Muhannad has logged 39 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
28
At Night, They Dance

At Night, They Dance

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Secretary

Secretary

2002
×
★★
Edit this entry  
26
Offside

Offside

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Turtles Can Fly

Turtles Can Fly

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Lost in London

Lost in London

2017
×
★½
Edit this entry  
16
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Protector

The Protector

2005
×
★½
Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Host

Host

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Edit this entry  
05
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Wife of an Important Man

The Wife of an Important Man

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Signs

Signs

2002
×
Edit this entry  
04
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Fireworks Wednesday

Fireworks Wednesday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Born to Be a Man

Born to Be a Man

2016
×
★★
Edit this entry  
01
The Enshrined Saint

The Enshrined Saint

2020
×
★★½
Edit this entry