mulaney has logged 47 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Grease

Grease

1978
×
★★★
Edit this entry  
03
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Queen

The Queen

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Austenland

Austenland

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry