Sort by

mulaney has logged 25 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
Edit this entry  
06
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry