Sort by

mulchlord has logged 132 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Up from the Depths

Up from the Depths

1979
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Airheads

Airheads

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Wizards

Wizards

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

1906
×
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
Edit this entry  
23
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry