Sort by

mulchlord has logged 15 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Up from the Depths

Up from the Depths

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Barbarian Queen

Barbarian Queen

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Demon of Paradise

Demon of Paradise

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Primus: Hallucino-Genetics

Primus: Hallucino-Genetics

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry