• Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Missing 411: The Hunted

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam Narrative

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½