• Summering

    ★★

  • Watcher

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Save Ralph

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

  • Long Toast

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

  • Hamilton

  • Coming Out

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Graduate Together: America Honors the High School Class of 2020

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Becoming

  • The Half of It

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Normal People

  • Defending Jacob

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½