• The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Mole

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Greenland

    ★★★★

  • Peninsula

    ★½

  • Money Plane

  • The Old Guard

    ★★★

  • Black Water: Abyss

    ★★

  • Behind You

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Time

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Black Christmas

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Make Up

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Lynn + Lucy

    ★★★

  • VFW

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • The Antenna

    ★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Abominable

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Greed

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★½

  • The Other Lamb

    ★★½

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★