Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
9

9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silk Road: Drugs, Death and the Dark Web

Silk Road: Drugs, Death and the Dark Web

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Papi Chulo

Papi Chulo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
2:22

2:22

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry