• Ambulance

  • Windfall

  • Studio 666

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Fresh

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

  • Outside the Wire

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Jiu Jitsu

  • Mank

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • All Because of You

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Shadow in the Cloud

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½