RSS feed for mumin0
  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Suspiria

  • Burning

    ★★★

  • Climax

  • A Quiet Place

  • Coco

    ★★½

  • Blade Runner 2049

  • mother!

  • The Beguiled

    ★★★

  • 24 Frames

  • Amok

  • Spoor

  • Silence

  • Jackie

  • Arrival

  • The Neon Demon

  • The Lure

    ★★★

  • The Lobster

  • Love

  • The Witch

    ★★½

  • Ex Machina

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • Her

  • Miss Zombie

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

  • The Conjuring

  • Stoker

    ★★★

  • Byzantium

    ★★★

  • Spring Breakers

    ★★★

  • Helter Skelter

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Drive

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Blue Valentine

  • Zombieland

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Enter the Void

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Antichrist

  • Thirst

    ★★★★½

  • Love Exposure

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Pan's Labyrinth

    ★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★★

  • 3-Iron

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • 2046

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • The Dreamers

  • Lost in Translation

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • Lilya 4-ever

  • The Pianist

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Requiem for a Dream

  • Memento

  • In the Mood for Love

  • Audition

  • Eyes Wide Shut

  • All About My Mother

  • Blade

    ★★★

  • The Craft

    ★★★

  • La Haine

  • Interview with the Vampire

    ★★★