RSS feed for Mumoo

Mumoo has watched 818 war films.

  • Enemy Lines

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • Mulan

  • Resistance

    ★★★★

  • Into the Darkness

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Midway

    ★★★

  • Battle of Jangsari

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • While at War

    ★★★½

  • Moffie

    ★★★★

  • The Painted Bird

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Battle: Roar to Victory

    ★★★

  • DC Showcase: Sgt. Rock

    ★★★★

  • Joan of Arc

    ★★½

  • Tolkien

    ★★½

  • Kingdom

    ★★★

  • D-Day Assassins

    ½

  • For Sama

    ★★★★

  • The Aftermath

    ★★½

  • A Russian Youth

    ★★★★

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★½

  • 15 Minutes of War

    ★★

  • Uri: The Surgical Strike

    ★★★½

  • T-34

    ★★★½

  • Swing Kids

    ★★½

  • Indestructible

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Air Strike

    ½

  • Overlord

    ★★★½

  • The Dive

    ★★½

  • Where Hands Touch

    ½

  • Goyo: The Boy General

    ★★★½

  • Karmouz War

    ½

  • Girls of the Sun

    ★★½

  • To the Ends of the World

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Donbass

    ★★★½

  • Sobibor

    ★★★

  • Sgt. Stubby: An American Hero

    ★★½

  • The Resistance Banker

    ★★★

  • Transit

    ★★★

  • Operation Red Sea

    ★★½

  • The Catcher Was a Spy

  • 12 Strong

    ★★★

  • The 12th Man

    ★★★½

  • Hanagatami

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower

    ★★★

  • Of Fathers and Sons

    ★★★★

  • The Chinese Widow

    ★★★★

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★★★½

  • Unknown Soldier

    ★★★★

  • Thank You for Your Service

    ★★★

  • The Fortress

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★

  • The Captain

    ★★★★

  • See You Up There

    ★★★★

  • Wolf Warrior 2

    ★★★

  • Mohawk

    ★★

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Revolt

    ★½

  • Firebase

    ★★★½

  • War Machine

    ★★

  • The Wall

    ★★★

  • Sand Castle

    ★★★½

  • Five Came Back

  • Check Point

  • First They Killed My Father

    ★★★½

  • In Syria

    ★★★½

  • The Yellow Birds

    ★★½