Sort by

mumubarbosa has logged 295 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Familia Craft em O Impostor

A Familia Craft em O Impostor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Família Craft em Uma Aventura das Arábias

Família Craft em Uma Aventura das Arábias

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Família Craft e o Código da 20

Família Craft e o Código da 20

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Last Forest

The Last Forest

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ex-Shaman

Ex-Shaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rio 2096: A Story of Love and Fury

Rio 2096: A Story of Love and Fury

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Caramuru: The Invention of Brazil

Caramuru: The Invention of Brazil

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Salve o Prazer!

Salve o Prazer!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Masar: Caminhos à Mesa

Masar: Caminhos à Mesa

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Rust

Rust

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casca de Baobá

Casca de Baobá

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Um Oitenta e Seis Avos

Um Oitenta e Seis Avos

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Sandman

The Sandman

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
10
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Yellow Animal

A Yellow Animal

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
The Goddesses

The Goddesses

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don Jon

Don Jon

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Closed Beaches

Closed Beaches

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
There's Something About Mario

There's Something About Mario

2021
×
Edit this entry  
15
The Island of Prohibited Pleasures

The Island of Prohibited Pleasures

1979
×
★★★
Edit this entry  
28
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Name Is Tonho

My Name Is Tonho

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amorous Ones

The Amorous Ones

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Burning Body

The Burning Body

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry