Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
20
Help

Help

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ray Donovan: The Movie

Ray Donovan: The Movie

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pirates

Pirates

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gully

Gully

2019
×
Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
27
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Uprising

Uprising

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spinster

Spinster

2019
×
Edit this entry  
26
Mary J. Blige's My Life

Mary J. Blige's My Life

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Ride

The Ride

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Wild Bill

Wild Bill

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
TINA

TINA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Beyond the Law

Beyond the Law

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Poly Styrene: I Am a Cliché

Poly Styrene: I Am a Cliché

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Forbidden Games: The Justin Fashanu Story

Forbidden Games: The Justin Fashanu Story

2017
×
Edit this entry  
21
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Creation Stories

Creation Stories

2021
×
Edit this entry  
14
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Seven Seconds

Seven Seconds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★½
Read the review Edit this entry