RSS feed for muneer57
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry