RSS feed for c h r i s
  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Frida

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★