• The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Master

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Superhost

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Deep House

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • The Spine of Night

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • The Sadness

    ★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • The Bloodhound

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Threshold

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Papi Ramirez vs Giant Scorpions

    ★★★★

  • Kandisha

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Caveat

    ★★★½

  • The Stylist

    ★★★½

  • Violation

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★½

  • Lucky

    ★★½

  • Hunted

    ★★

  • The Reckoning

    ½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • A Ghost Waits

    ★★½