Sort by

mungermon has logged 254 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Raven

The Raven

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Consuming Spirits

Consuming Spirits

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Valachi Papers

The Valachi Papers

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil's Disciple

The Devil's Disciple

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Son of Dracula

Son of Dracula

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Train from Gun Hill

Last Train from Gun Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Train from Gun Hill

Last Train from Gun Hill

1959
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Hand

The Hand

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
White Dog

White Dog

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Watcher in the Woods

The Watcher in the Woods

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blacula

Blacula

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robin Redbreast

Robin Redbreast

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grizzly II: Revenge

Grizzly II: Revenge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Reincarnation

Reincarnation

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Irezumi

Irezumi

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Return of Daimajin

Return of Daimajin

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Leopard Man

The Leopard Man

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kotoko

Kotoko

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Celia

Celia

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wolfen

Wolfen

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Very Curious Girl

A Very Curious Girl

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Professional

The Professional

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice

Alice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carnival of Sinners

Carnival of Sinners

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry