Sort by

munta has logged 376 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Story of Women

Story of Women

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Maudie

Maudie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tales of Ordinary Madness

Tales of Ordinary Madness

1981
×
★½
Edit this entry  
29
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cherry Blossoms

Cherry Blossoms

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Son-Mother

Son-Mother

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jo Koy: In His Elements

Jo Koy: In His Elements

2020
×
Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Youth

Youth

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blended

Blended

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★½
Edit this entry  
17
Faithless

Faithless

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Tony Takitani

Tony Takitani

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Lost Chapter of Snow: Passion

Lost Chapter of Snow: Passion

1985
×
★★½
Edit this entry  
16
The Missionary

The Missionary

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sir

Sir

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Russell Howard: Lubricant

Russell Howard: Lubricant

2021
×
Edit this entry  
15
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Cannibals

The Cannibals

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Iphigenia

Iphigenia

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Funeral

The Funeral

1984
×
★★★
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Enta Habiby We Bas

Enta Habiby We Bas

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
My Missing Valentine

My Missing Valentine

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★½
Edit this entry  
07
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Akira

Akira

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Brides

Brides

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Green, Green Grass of Home

The Green, Green Grass of Home

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Visitor to a Museum

A Visitor to a Museum

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
29
We Have Only One Life

We Have Only One Life

1958
×
★★★★
Edit this entry  
28
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
July Rhapsody

July Rhapsody

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry