RSS feed for Murderbytv

Murderbytv has logged 40 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blackaria

Blackaria

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
24
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
23
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Great Expectations

Great Expectations

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Killer Reserved Nine Seats

The Killer Reserved Nine Seats

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Sister Street Fighter

Sister Street Fighter

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Nightmares

Nightmares

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
Abbott and Costello Meet Frankenstein

Abbott and Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★½
Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
04
Azumi

Azumi

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Edit this entry