Sort by

Em has logged 27 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Master

Master

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bleach

Bleach

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Monster Run

Monster Run

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cargo

Cargo

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hand Rolled Cigarette

Hand Rolled Cigarette

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry