• The Dig

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Anastasia: Once Upon a Time

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

  • The Princess Switch

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Holiday Calendar

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Goyo: The Boy General

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★