Marga has logged 69 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I See You

I See You

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
She's All That

She's All That

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seven Sundays

Seven Sundays

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vince & Kath & James

Vince & Kath & James

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry