Sort by

Muriel has logged 55 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Woods

Little Woods

2018
×
Edit this entry  
28
Election

Election

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Edit this entry  
16
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
Edit this entry  
15
When They See Us

When They See Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Native Son

Native Son

2019
×
Edit this entry  
14
Late Night

Late Night

2019
×
Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
10
The Hangover

The Hangover

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To Die For

To Die For

1995
×
Edit this entry  
07
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Still Alice

Still Alice

2014
×
Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
04
Krisha

Krisha

2015
×
Edit this entry  
04
Behind the Scenes of 'Y tu mamá también'

Behind the Scenes of 'Y tu mamá también'

2001
×
Edit this entry  
04
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

1994
×
Read the review Edit this entry  
03
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry