Sort by

Muriel has logged 43 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Incendies

Incendies

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Landline

Landline

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
Read the review Edit this entry  
04
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
Read the review Edit this entry  
03
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
Read the review Edit this entry  
02
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Read the review Edit this entry  
02
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Aviator

The Aviator

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
Read the review Edit this entry