• Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Jungle

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½