• Men

  • Firestarter

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Hatching

  • Emergency

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Tragedy of Macbeth

  • Spencer

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The Innocents

  • Benedetta

  • Pleasure

  • Spell

    ★★½

  • Come Play

  • The Owners

  • Ju-On: Origins

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Body Cam

  • Capone

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

  • Amulet

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Gallows Act II

    ★½

  • Countdown

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Cleansing Hour

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Saint Maud

  • A.M.I.

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • I'm Just F*cking with You

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Treehouse

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Wounds

    ★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • St. Agatha

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Deadly Detention

    ★½

  • Sadako vs. Kayako

    ★★★

  • The Darkness

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Friend Request

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½