• Showbiz Kids

  • Athlete A

  • Eddie

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Becoming

  • Hollywood

  • Middleditch & Schwartz

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

  • The Way Back

  • Emma.

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Addams Family

  • Catherine the Great

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • The King

  • The Laundromat

  • Joker

  • The Two Popes

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Hair Love

  • The Kitchen

    ★★½

  • The Lion King

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

  • Blow the Man Down

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Highwaymen

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

  • Leaving Neverland

  • Troop Zero

  • Big Time Adolescence

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • The Innocent Man

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Vox Lux

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Tag