• tick, tick...BOOM!

    ★★

  • One Shot

    ★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Seance

    ★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★½

  • Holidate

    ★★★

  • Flashback

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • Extraction

    ★½

  • Mulan

    ★½

  • Bloodshot

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★★★

  • Tesla

    ★★½

  • Relic

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★½

  • Zola

    ★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½