Musa Chaudhry has logged 280 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tesla

Tesla

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Variety

Variety

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Brink of Life

Brink of Life

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
After the Rehearsal

After the Rehearsal

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Rite

The Rite

1969
×
★★★
Edit this entry  
14
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★½
Edit this entry