Musa Chaudhry has logged 23 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★½
Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Morgan

Morgan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry