• Lightyear

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★