Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Slacker

Slacker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry