Muscala has logged 326 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A.W. A Portrait of Apichatpong Weerasethakul

A.W. A Portrait of Apichatpong Weerasethakul

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kiss Me, Stupid

Kiss Me, Stupid

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shadow

Shadow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry