Sort by

Muscala has logged 263 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ward

The Ward

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
And the Ship Sails On

And the Ship Sails On

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry