RSS feed for Paul

Paul has logged 765 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Ramona and Beezus

Ramona and Beezus

2010
×
Edit this entry  
20
Hop

Hop

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Rio

Rio

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dancer

Dancer

2016
×
Edit this entry  
06
Eating Animals

Eating Animals

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Far from the Tree

Far from the Tree

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Reckoning: Hollywood's Worst Kept Secret

The Reckoning: Hollywood's Worst Kept Secret

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Untouchable

Untouchable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jawline

Jawline

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ramy Youssef: Feelings

Ramy Youssef: Feelings

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Colin Quinn: Red State, Blue State

Colin Quinn: Red State, Blue State

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Woodstock: Three Days That Defined a Generation

Woodstock: Three Days That Defined a Generation

2019
×
Edit this entry  
29
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Dave Chappelle: Sticks and Stones - Epilogue: The Punchline

Dave Chappelle: Sticks and Stones - Epilogue: The Punchline

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Lane 1974

Lane 1974

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Nico, 1988

Nico, 1988

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't Go

Don't Go

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Miracle Season

The Miracle Season

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Last Word

The Last Word

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Diane

Diane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mapplethorpe

Mapplethorpe

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Icarus Line Must Die

The Icarus Line Must Die

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Ask Dr. Ruth

Ask Dr. Ruth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tiny Shoulders: Rethinking Barbie

Tiny Shoulders: Rethinking Barbie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Brink

The Brink

2019
×
★★★
Edit this entry