RSS feed for Paul

Paul has logged 736 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Patton Oswalt: Talking for Clapping

Patton Oswalt: Talking for Clapping

2016
×
Edit this entry  
28
Lewis Black: Old Yeller - Live at the Borgata

Lewis Black: Old Yeller - Live at the Borgata

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
W. Kamau Bell: Private School Negro

W. Kamau Bell: Private School Negro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Keep the Change

Keep the Change

2017
×
Edit this entry  
26
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
This Is It

This Is It

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
D.L. Hughley: Contrarian

D.L. Hughley: Contrarian

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Vir Das: Losing It

Vir Das: Losing It

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Russell Brand: Re:Birth

Russell Brand: Re:Birth

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Submission

Submission

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Leisure Seeker

The Leisure Seeker

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Edit this entry  
13
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Doors

The Doors

1991
×
★★★½
Edit this entry  
07
Zoe

Zoe

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Abstract in Concrete

Abstract in Concrete

1952
×
★★½
Edit this entry  
07
Maggie Black

Maggie Black

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Kissing Candice

Kissing Candice

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Cold November

Cold November

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Honeycrisp

Honeycrisp

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Too Late Blues

Too Late Blues

1961
×
★★★½
Edit this entry