RSS feed for Paul

Paul has logged 96 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Boxes

Little Boxes

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jeffrey

Jeffrey

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
25
Birth of the Living Dead

Birth of the Living Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The Original Kings of Comedy

The Original Kings of Comedy

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Trudell

Trudell

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Seeing Allred

Seeing Allred

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
She Makes Comics

She Makes Comics

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Manderlay

Manderlay

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Boss of It All

The Boss of It All

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Julian Schnabel: A Private Portrait

Julian Schnabel: A Private Portrait

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

2006
×
Edit this entry  
22
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Miracle at St. Anna

Miracle at St. Anna

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Edit this entry  
20
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sleight

Sleight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Straw Dogs

Straw Dogs

2011
×
★★
Edit this entry  
18
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Manglehorn

Manglehorn

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Monsters

Monsters

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
14
Passion

Passion

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Diana

Diana

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
King of the Mountain

King of the Mountain

1981
×
★★
Edit this entry  
13
Remembrance of Things to Come

Remembrance of Things to Come

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
The Wilde Wedding

The Wilde Wedding

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Evening

Evening

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Once

Once

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
London: The Modern Babylon

London: The Modern Babylon

2012
×
Edit this entry  
11
FTA

FTA

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
The Achievers: The Story of the Lebowski Fans

The Achievers: The Story of the Lebowski Fans

2009
×
★★★
Edit this entry