RSS feed for Paul

Paul has logged 72 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dear Lemon Lima

Dear Lemon Lima

2009
×
Edit this entry  
28
That Gal...Who Was in That Thing: That Guy 2

That Gal...Who Was in That Thing: That Guy 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Happy Poet

The Happy Poet

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Life Inside Out

Life Inside Out

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Touchy Feely

Touchy Feely

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
In a World...

In a World...

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Year of the Dog

Year of the Dog

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dude

Dude

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Jack Goes Boating

Jack Goes Boating

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Everything Beautiful Is Far Away

Everything Beautiful Is Far Away

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dina

Dina

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bread and Butter

Bread and Butter

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Family Fang

The Family Fang

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lymelife

Lymelife

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★½
Edit this entry  
22
Wu: The Story of the Wu-Tang Clan

Wu: The Story of the Wu-Tang Clan

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Intransit

Intransit

×
★★★★
Edit this entry  
21
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★½
Edit this entry  
21
Life Stinks

Life Stinks

1991
×
★★★
Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Life

Life

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
American Hero

American Hero

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Look of Love

The Look of Love

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Microbe and Gasoline

Microbe and Gasoline

2015
×
Edit this entry  
13
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Posthumous

Posthumous

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★
Edit this entry