RSS feed for Paul

Paul has logged 36 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tau

Tau

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Precious

Precious

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Baywatch

Baywatch

2017
×
Edit this entry  
22
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nina

Nina

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
Edit this entry  
16
A Grand Night In: The Story of Aardman

A Grand Night In: The Story of Aardman

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bernard and Doris

Bernard and Doris

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
I Am Another You

I Am Another You

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Rememory

Rememory

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
★★
Edit this entry  
10
The Hunting Party

The Hunting Party

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
10 Years

10 Years

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Broken Ceiling

Broken Ceiling

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pulp: a Film About Life, Death & Supermarkets

Pulp: a Film About Life, Death & Supermarkets

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Saving Silverman

Saving Silverman

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
LBJ

LBJ

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
F for Franco

F for Franco

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry