RSS feed for Paul

Paul has logged 134 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
Edit this entry  
20
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Blurred Lines: Inside the Art World

Blurred Lines: Inside the Art World

2017
×
Edit this entry  
19
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Beats

Beats

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Box

The Box

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

2016
×
Edit this entry  
12
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Planet 51

Planet 51

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mars Needs Moms

Mars Needs Moms

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hippopotamus

The Hippopotamus

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Going Postal

Going Postal

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hogfather

Hogfather

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Zoom

Zoom

2015
×
Edit this entry  
30
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
Edit this entry  
29
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
SGT. Will Gardner

SGT. Will Gardner

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Upside Down: The Creation Records Story

Upside Down: The Creation Records Story

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
One Day in the Life of Andrei Arsenevich

One Day in the Life of Andrei Arsenevich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bullfight in Okinawa

Bullfight in Okinawa

1994
×
★★½
Edit this entry  
23
Slon Tango

Slon Tango

1993
×
★★★
Edit this entry