RSS feed for Paul

Paul has logged 32 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Going Postal

Going Postal

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hogfather

Hogfather

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Good Omens

Good Omens

2019
×
Edit this entry  
30
Zoom

Zoom

2015
×
Edit this entry  
30
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
Edit this entry  
29
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
SGT. Will Gardner

SGT. Will Gardner

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Upside Down: The Creation Records Story

Upside Down: The Creation Records Story

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
One Day in the Life of Andrei Arsenevich

One Day in the Life of Andrei Arsenevich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bullfight in Okinawa

Bullfight in Okinawa

1994
×
★★½
Edit this entry  
23
Slon Tango

Slon Tango

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Zoo Piece

Zoo Piece

1990
×
★★½
Edit this entry  
23
An Owl is an Owl is an Owl

An Owl is an Owl is an Owl

1990
×
★★½
Edit this entry  
23
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
★★½
Edit this entry  
23
To Chris Marker, an Unsent Letter

To Chris Marker, an Unsent Letter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Westwood: Punk, Icon, Activist

Westwood: Punk, Icon, Activist

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Anna Piaggi: Fashion Visionary

Anna Piaggi: Fashion Visionary

2016
×
Edit this entry  
13
Dries

Dries

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Iris

Iris

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Maya Angelou: And Still I Rise

Maya Angelou: And Still I Rise

2016
×
Edit this entry  
10
The Last Laugh

The Last Laugh

2019
×
Edit this entry  
10
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Case of the Three Sided Dream

The Case of the Three Sided Dream

2014
×
Edit this entry